edicni-rada-theologia-maior

Teologie

se snaží vyplňovat mezery v současné české teologické produkci, především v oblasti věrouky. Jedná se hlavně o překlady z románské jazykové oblasti, ale své místo zde mají i významní domácí autoři. Kromě publikací učebnicového typu zde najdeme též dokumenty magisteria církve.

Pojednani o PM
235 Kč

René Laurentin , překlad Markéta Štěpánková, brož., 200 str., rok vydání 2005 Pojednání o Panně Marii Systematická příručka mariologie od předního katolického teologa 20. století. Spojuje vědeckou solidnost s jasností a stručností, která zpřístupňuje toto dílo i laickým čtenářům. Vydáno ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím

Detail
Buh v trojici
240 Kč

Jean-Hervé Nicolas , překlad Oldřich Selucký, brož., 264 str., rok vydání 2003 První traktát dnes už klasické dogmatiky J.-H. Nicolase OP (1910-2001), který je jedním z nejvýznamnějších a nejplodnějších představitelů soudobého tomismu.   Bibliografie ke stažení zde   Nabízíme jako e-knihu  

Vyprodáno 
Detail
ospravedlneni a ded
75 Kč

Překlad Tomáš Machula, brož., 80 str., rok vydání 2000 Kniha předkládá Společnou deklaraci katolické církve a Luterského světového svazu z roku 1999 na téma ospravedlnění, která v současné době představuje vrchol vzájemného dialogu mezi katolickou církví a církvemi vzešlými z reformace.

Detail
krest a ost naboz
80 Kč

Mezinárodní teologická komise , překlad Ctirad Václav Pospíšil, brož., 88 str., rok vydání 1999 Dokument Mezinárodní teologické komise z r. 1996 pojednávající o předpokladech mezináboženského dialogu z křesťanského hlediska.

Vyprodáno 
Detail
bible a christologie
94 Kč

Papežská biblická komise , překlad Ctirad Václav Pospíšil, brož., 104 str., rok vydání 1999 Dokument papežské biblické komise z r. 1984 představuje základní současné přístupy k osobě Ježíše Krista.

Detail
zlo
120 Kč

Charles Journet , překlad Oldřich Selucký, brož., 272 str., rok vydání 1998 Hluboká teologická reflexe problému zla od jednoho z největších teologů 20. stol. Autor odkrývá zlo v celé jeho hloubce a zrůdnosti a toto poznání jej nakonec dovede k hlubšímu poznání dobra, Dobra absolutního - Boha.

Vyprodáno 
Detail
vedel jezis ze je buh
95 Kč

Francois Dreyfus , překlad Markéta Zettlová, brož., 128 str., rok vydání 1998 Na tuto otázku hledá autor odpověď u Ježíše evangelií. Ukazuje, že vědecký přístup k výkladu Písma nijak neohrožuje tradiční učení církve o Ježíšově božství.

Detail
bozske ctnosti
74 Kč

Albert Beneš , brož., 104 str., rok vydání 1997 Druhý díl studijních textů uvádí do speciální morálky definováním základních pojmů - habitus a ctnost. Těžištěm knihy je pojednání o vlitých ctnostech, víře, naději a lásce.

Detail
kristocentrismus
45 Kč

Giacomo Biffi , překlad Ivana Hlaváčová, brož., 64 str., rok vydání 1996 Autor ukazuje Krista nejen jako Vykupitele, ale především jako vzor a cíl veškerého stvoření. Kniha vyšla jako příspěvek k roku "Krista, Pána dějin a Otce budoucího věku" v rámci přípravy na jubilejní rok 2000.

Detail
Nahoru
27 položek celkem