U nás máte vždy dopravu zdarma!

O nakladatelství

Nakladatelství Krystal OP publikuje teologickou, duchovní a filosofickou literaturu. Je svázáno s dominikánským řádem a sídlí v pražském dominikánském klášteře. Nakladatelství se snaží, stejně jako řád bratří dominikánů, sloužit slovem k poznání pravdy. Navazuje na prvorepublikovou dominikánskou edici stejného jména.

Současnost

Nakladatelství vzniklo v r. 1993 při dominikánském řádu. Vydává teologickou, duchovní, filosofickou a dominikánskou literaturu. V širokém spektru teologického myšlení se orientuje spíše klasickým směrem, ale neuzavírá se ani novým teologickým proudům. Sleduje tak tradici i znamení doby - specifické znaky dominikánského apoštolátu. Snaží se skloubit vysokou profesionální kvalitu s naukovou hloubkou a přitom zachovat intelektuální dostupnost pro co nejširší čtenářskou obec. Nakladatelství je stále zařízením České dominikánské provincie.

Historie

Krystal OP navazuje na činnost úspěšné dominikánské edice Krystal (Olomouc). Toto vydavatelství působilo v naší zemi mezi lety 1927-1948 a výrazně ovlivnilo náboženské myšlení své doby: přispělo k růstu náboženské vzdělanosti kněží i laiků, pomáhalo formovat okruh katolických intelektuálů, kteří svým vlivem daleko přesáhli dominikánský řád (Braito, Habáň, Dacík, Soukup a další). Kromě knižních titulů vydávalo periodika (Na hlubinu, Filosofická revue, Vítězové, Výhledy, Růže dominikánská), studijní listy a dominikánské publikace; významným počinem bylo první (a zatím poslední) vydání Teologické sumy sv. Tomáše Akvinského v českém jazyce.

Nakladatelství Krystal OP se snaží zůstat věrno, i když ve skromnějším měřítku, tomuto slavnému odkazu.

Cíle a podpora

Činnost nakladatelství je pojímána jako apoštolát a nikoliv jako výdělečná činnost. Vydání většiny knih se neobejde bez dotace.

Chcete-li finančně podpořit nakladatelství Krystal OP, můžete tak učinit prostřednictvím účtu Provincie řádu bratří Kazatelů:
6375022/2700, var. symbol 220

Předem děkujeme za Váš dar. Jedná se o položku odčitatelnou z daní. Potvrzení na požádání vystavíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení