Doprava zdarma od 750 Kč

Salve 3/2021 Nástupci sv. Dominika | e-kniha

Neohodnoceno
90 Kč

Toto číslo je zamýšleno jako příspěvek k jubileu 800. výročí smrti sv. Dominika, zakladatele Řádu bratří kazatelů, jež řád slavil v roce 2021. Vybrané texty sjednocuje jeden záměr: ukázat, jak se charisma sv. Dominika a jeho odkaz uskutečňují v jeho nástupcích. Číslo představuje Dominika jakožto otce a bratra, kazatele a zakladatele řádu a přináší portréty jeho nástupců, od těch nejstarších, zastoupených Humbertem z Romans, pátým magistrem řádu a významnou osobností třináctého století, až po magistry století dvacátého a jednadvacátého. Součástí čísla je také rozhovor se současným magistrem řádu Gerardem Timonerem OP a dopis papeže Františka, který Svatý otec adresoval celé dominikánské rodině právě při příležitosti řádového jubilea. Obrazový doprovod tohoto čísla tvoří fotografie z generální kapituly Řádu bratří kazatelů, která se slavila v létě 2019 v Bien Hoa ve Vietnamu.

 

Nabízíme rovněž v tištěné podobě

E-knihu zasíláme mailem do 2 pracovních dnů po obdržení platby. Nabízíme ji ve formátu MOBI, EPUB a PDF. Formát, o který máte zájem, zadejte do poznámky pro prodejce v rámci objednávky.

Kategorie: E-knihy

Víc informací o revue Salve najdete na salve.op.cz

 

Obsah:

Bruno Cadoré OP: Svatost sv. Dominika, světlo pro Řád kazatelů. List magistra řádu k vyhlášení jubilea Dies natalis

Gianni Festa OP: Svatý Dominik, otec dominikánské rodiny (Caleruega, kolem roku 1174 – Boloňa, 6. srpna 1221)

Gabriel Hunčaga OP: Humbert z Romans

Viliam Štefan Dóci OP: Obraz sv. Dominika v listech magistrů dominikánského řádu. Od Ludwiga Theisslinga OP (1916–1926) po Bruna Cadoré OP (2010–2019)
Nástupci sv. Dominika druhé poloviny 20. století: Aniceto Fernández OP, Vincent de Couesnongle OP, Damian Byrne OP, Timothy Radcliffe OP
Oldřich Selucký: Tvář toho druhého na rubu světa. Portrét Bruna Cadoré OP
Být kazateli Boží milosti. Rozhovor s magistrem řádu Gerardem Timonerem OP
Eleonora Tioli – Gianni Festa OP: U stolu se sv. Dominikem. Nejstarší obraz sv. Dominika v Boloni v kostele Panny Marie z Mascarelly

Papež František: Dopis bratru Gerardu Františkovi Timonerovi OP, generálnímu magistru Řádu bratří kazatelů