U nás máte vždy dopravu zdarma!

Monastický pokoj

Neohodnoceno
110 Kč
Vyprodáno

Thomas Merton, překlad Ondřej Koupil

2. vyd., brož., 92 str., rok vydání 2019

„Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám.“ Kristova slova jsou adresována každému křesťanu. Přesto pořád toužebně vzhlížíme k těm, kteří jako by k němu byli lépe disponováni. Jak je to ve skutečnosti s mnišským pokojem? Liší se podstatně od toho, který můžeme zakoušet v našich světských životech? Vedou k němu jiné cesty?

Kategorie: Spiritualita

„Předepisujeme si léky, které nám mají přinést pokoj mysli – a stále jsme sužováni úzkostí. Vytváříme plány na odzbrojení a pokoj mezi národy – a naše plány mění jen způsob a metodu agrese. Bohatí mají všecko, co chtějí, jenom ne štěstí, a chudí jsou tomu neštěstí bohatých obětováni. Diktátorské režimy užívají tajnou policii k tomu, aby na miliony lidí naložily nesnesitelné břímě lží, nespravedlnosti a tyranie; a ti, kdo dosud žijí v demokraciích, zapomněli, jak svou svobodu správně užívat. Svoboda je totiž věcí ducha a my už nejsme schopni žít pro nic jiného než pro tělo. Jak můžeme najít pokoj, skutečný pokoj, když zapomínáme, že nejsme mašiny na vydělávání a utrácení peněz, ale duchovní bytosti a synové svrchovaného Boha?“

 

 

Knižní salón Monastický pokoj

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení