U nás máte vždy dopravu zdarma!

Knihkupectví Oliva

PŘEJÍT NA E-SHOP


Nový web knihkupectví Oliva | Aktuální stav

 

Na nový web Olivy jsme díky vaší štědrosti a zapojení se do šíření Slova vybrali již 23 500 Kč.

Všem dárcům mnohokrát děkujeme za jejich modlitby i finanční dary!

 

I nadále si Vás dovolujeme zvát k této konkrétní formě oslav jubilea našeho otce Dominika. Sbírka modliteb, nápadů,

nabídnuté pomoci, doporučených kontaktů i finančních darů dále trvá. Budeme vám vděčni za jakoukoliv pomoc,

kterou se zároveň můžete účastnit na přinášení kázání Slova druhým lidem.

 

Sdílet dar Slova | Nový web knihkupectví Oliva

 

Jak je krásné vidět na horách nohy posla, který přináší radostnou zprávu, který zvěstuje pokoj, hlásá blaho a oznamuje spásu, který praví Siónu: „Bůh tvůj kraluje!“

(Izaiáš 52, 7)

 

Milí přátelé,

v roce 2021 dominikáni oslavují osmisté výročí úmrtí svého zakladatele svatého Dominika. U počátků řádu byl Dominikův soucit s trpícími a hladovějícími, touha odstranit nouzi bližního, a to nejen hmotnou, ale především duchovní. Proto Dominik vysílá své bratry do světa, aby šli k těm, kdo trpí nevědomostí a hladovějí po Slově. A připravit se na to mají modlitbou a studiem, rozjímáním a osvojováním si Slova. A tak se po staletí dominikáni noří do Knihy a zahloubávají do knih, aby se připravili na kázání Slova, a sepisují a vydávají knihy, aby se o dar Slova mohli dělit s druhými.

V prvním čtení mše svaté ze slavnosti svatého Dominika zaznívají působivá slova Jak je krásné vidět na horách nohy posla, který přináší radostnou zprávu… Co jsou to ony „nohy posla“? Možná bychom si pod tímto obrazem mohli představit všechno, co nám pomáhá kázat, vyjít za druhými a oslovit je. Třeba i naše knihy, naše vydavatelství a knihkupectví a stále více také digitální technologie.

Naše knihkupectví Oliva se už dlouho potýká s problémem zastaralého webu. Dnes, kdy se kvůli koronaviru většina nákupů přesouvá do on-line prostředí, je to zvlášť nemilé. Na nový web ovšem nemáme dostatek prostředků. Proto bychom rádi při příležitosti jubilea nadělili Olivě dárek, z něhož bychom mohli mít radost a užitek všichni, celá dominikánská rodina a také vy, naši čtenáři. A protože jsme žebravý řád, nezbývá nám než prosit a doufat. Bylo by krásné, kdybychom, až se za jubilejním rokem ohlédneme, mohli vidět něco zcela konkrétního, čeho se nám podařilo společně dosáhnout a co nám bude pomáhat v našem bytí pospolu a sdílení slov.

Dovolujeme si pozvat vás k této konkrétní formě oslav jubilea, do níž se lze zapojit modlitbou, nabídkou nápadů, pomoci a kontaktů a také finančně.

Pomozte nám prosíme, aby naše „nohy posla“ nekulhaly...

Váš Krystal OP

 

číslo účtu pro finanční příspěvky 2105992658/2700 var. symb. 999

 


 

KNIHKUPECTVÍ OLIVA je součástí nakladatelství Krystal OP. Kromě produkce našeho nakladatelství zde najdete také knihy a časopisy z oblasti křesťanství, judaica, pravoslaví a knihy z oborů historie a filosofie.

 

Otevírací doba

PO–PÁ 11:00–18:00 hodin

 

adresa: Husova 8, Praha 1, 110 00

tel.: 606 657 544

mail: knihy-oliva@seznam.cz

e-shop: http://www.oliva.op.cz

 

PŘEJÍT NA E-SHOP