U nás máte vždy dopravu zdarma!

Nové víno dominikánské spirituality

2 hodnocení
148 Kč

Paul Murray, překlad Ivan Bok, brož., 144 str., rok vydání 2010

Nevšední pohled na dominikánskou spiritualitu. Do jejího středu autor překvapivě staví radost! Z dějin dominikánského řádu přesvědčivě dokazuje, že "nové víno radosti" opájelo duši prvních dominikánů a dávalo výmluvnost jejich kázání.

Kategorie: Dominicana

Paul Murray dokazuje, že jádrem spirituality svatého Dominika a jeho prvních bratří byla hluboká radost, a to nejen z Boha, ale i radost ze sebe navzájem a z lidí, s nimiž se setkávali. Nemůžeme přece hlásat dobrou zvěst a přitom být skleslí. Bratrství v řádu musí být radostné. Ne náhodou Jordán Saský, první nástupce svatého Dominika, použil výrok z evangelia „Vejdi do radosti svého Pána“ jako pozvání k tomu, stát se dominikánem… Nemůžeme být věrohodnými svědky evangelia, pokud nejsme alespoň trochu nakaženi radostí a svobodou tak, jak se s nimi setkáváme v této knize. Když pijeme nové víno evangelia, měly by se nám rozvázat jazyky a měli bychom začít mluvit o Bohu… (z předmluvy Timothyho Radcliffa)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení